Copa America: Zwycięstwa Urugwaju i Kostaryki

W kolejnym dniu piłkarskiego turnieju Copa Amnerica rozgrywanego na kolumbijskich boiskach Urugwaj pokonał Boliwię 1:0, zaś w takim samym stosunku Kostaryka pokonała Honduras.

Pierwszy mecz określany był mianem pojedynku piłkarzy nowej generacji. Urugwajska młodzież pokonała równie młodych rywali, a o wszystkim rozstrzygnął gol zdobyty w 64. minucie przez 20-letniego Javiera Chevantona. Pokonał on dobrze do tego momentu broniącego 21-letniego Carlosa Ariasa, który grał z zabandażowaną głową. Ucierpiał bowiem we wcześniejszym starciu z Urugwajczykiem Richardem Moralesem.

Boliwijczycy, którzy nie mają już szans na awans do finałów mistrzostw świata 2002 roku, traktują turniej jako pole manewrowe w budowaniu nowego zespołu.

W drugim meczu Kostarykańczcy pokonali swojego sąsiada, Honduras.

Zwycięską bramkę zdobył w 63. minucie Pablo Wanchope. Oba zespoły mogły zmierzyć się z sobą tylko i wyłącznie dlatego, że zastąpiły w turnieju wycofane z gry Argentynę i Kanadę.