Copa America: Brazylia wyeliminowana przez Honduras!

To była walka Davida z Goliatem i, tak jak w biblijnym opowiadaniu, ten słabszy miał swój dzień. Mały Honduras pokonał w ćwierćfinale Copa America "wielką" Brazylię 2:0, sprawiając jedną z największych sensacji w historii futbolu.

W półfinale pogromcy Brazylijczyków spotkają się z zespołem Kolumbii. Gospodarze pokonali w innym ćwierćfinale Peru 3:0.

30 tysięcy widzów na stadionie Palogrande w Manizales nie mogło uwierzyć swoim oczom, gdy Honduras, po utrzymaniu w pierwszej połowie bezbramkowego remis, w 59. minucie objął prowadzenie za sprawą Saula Martineza. Napastnik Hondurasu najszybciej zareagował po dośrodkowaniu z prawej strony Julio Cesara "Rambo" Leona i głową z bliska pokonał golkipera Brazylii. Martinez ustalił także wynik meczu, zdobywając w doliczonym czasie gry gola z kontrataku. W taki sposób największa niespodzianka w 91-letniej historii turnieju stała się faktem i zaproszona w ostatniej chwili do wzięcia udziału w imprezie drużyna pokonała czterokrotnego mistrza świata i zespół mający szansę na zdobycie Copa America po raz trzeci z rzędu.

Brazylia miała swoje okazje, ale na drodze do zdobycia gola stawał świetnie dysponowany tego dnia bramkarz rywali Noel Valladares, który we wspaniałym stylu obronił strzały Alexa i Bellettiego w pierwszej połowie. - Przegraliśmy z zespołem, który grał bardzo dobrze i walczył o każdą piłkę. Zawsze można przegrać - powiedział po meczu szkoleniowiec pokonanych Luiz Felipe Scolari. - Wszyscy w Brazylii myśleli, że nie możemy przegrać z taką ekipą jak Honduras, ale oni grali lepiej i zasłużyli na zwycięstwo.

We wcześniejszym ćwierćfinale jeden z głównych faworytów imprezy Kolumbia pokonała 3:0 Peru po dwóch golach Victora Hugo Aristazabala i jednym trafieniu Giovanni Hernandeza.