Chinki wyeliminowały obrończynie tytułu

Kobieca reprezentacja Chin w hokeju na trawie wyeliminowała nieoczekiwanie w półfinale igrzysk w Pekinie drużynę Niemiec, broniącą tytułu mistrzyń olimpijskich z Aten (2004). Gospodynie wygrały środowy mecz 3:2 (1:1).

Niemki, aktualne mistrzynie Europy, rozpoczęły spotkanie od prowadzenia 1:0, po golu Natashy Keller w czwartej minucie, ale tuż przed końcem pierwszej połowy wyrównała Lihua Gao.

Tuż po rozpoczęciu drugiej części gry Niemki ponownie uzyskały przewagę dzięki trafieniu Janine Beermann w 36. minucie, ale później straciły dwie bramki po strzałach chińskiej kapitan Yibo Ma z krótkiego rogu oraz Yudiao Zhao w 58. min.

W finale Chinki spotkają się ze zwyciężczyniami drugiego środowego meczu, w którym spotkają się drużyny Holandii i Argentyny.

Reprezentacja Chin zrewanżowała się Niemkom za porażkę w olimpijskim półfinale w Atenach, gdzie przed czterema laty zajęła czwarte miejsce.