Chelsea zarzuca sieci na Jacka Rodwella

Carlo Ancelotti chce wpuścić trochę świeżej krwi do drużyny Chelsea Londyn. Włoski szkoleniowiec zamierza sprowadzić do swojej drużyny reprezentanta Anglii do lat U-21, Jacka Rodwella z Evertonu.

Rodwell to gwiazda angielskiej młodzieżówki i jeden z najlepiej zapowiadających się graczy klubu z Goodison Park. Dlatego Everton nie odda go za półdarmo. Mówi się, że za rosłego nastolatka trzeba będzie zapłacić 16 milionów funtów.

Reklama

Ale Ancelottiego nie przeraża dość wysoka kwota transferowa jak na środkowego obrońcę. Wie, że wokół piłkarza będzie można w przyszłości zbudować odmłodzoną drużynę, dlatego kilkanaście milionów funtów będzie dobrą inwestycją. Poza tym "The Blues" muszą przygotować się na wejście w życie zasady "Home Grown", co oznacza, że każdy klub Premier League będzie musiał mieć w swojej kadrze 8 młodych piłkarzy, którzy grali w Anglii lub w Walii co najmniej trzy sezony.

Od jakiegoś czasu przy Stamford Bridge pojawiają się więc młodzi piłkarze z Wysp, tacy jak Ross Turnbull, czy Daniel Sturridge. Kolejnym ma być Rodwell.

19-latek, jak na swój wiek, jest już całkiem ogranym zawodnikiem. W zakończonym właśnie sezonie udowodnił piłkarską dojrzałość w ważnych meczach Premier League. Był chwalony za swoją boiskową postawę i zwrócił na siebie uwagę Manchesteru United i Manchesteru City. W sumie w pierwszym składzie Evertonu pojawiał się 25 razy.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama