Cezary Trybański w Warszawie

Pierwszy Polak, który wystąpi w NBA, przyleciał wczoraj do kraju. Dzisiaj w warszawskim klubie Champions spotkał się z dziennikarzami na krótkiej konferencji prasowej.

A po 14:30 będziecie mieli okazję sami zadać mu pytanie, ponieważ Cezary Trybański będzie gościem CZATerii w portalu INTERIA.PL.

Reklama

Na pytanie czy występ w NBA był jego marzeniem Trybański odparł, że tak jak dla każdego koszykarza, występ w NBA to nobilitacja i wielki krok w karierze. Zapytany czy w zespole Memphis Grizzlies będzie grał z numerem 13. odparł, że na pewno nie i prawdopodonie będzie to 15 -tka. Cezary opowiadał także o swoich wrażeniach z treningów i testów, jakie od maja odbywał w USA. Powiedział m.in. o amerykańskim stylu gry centrów, który go zaskoczył. - Tam centrzy grają przodem do kosza, a w Polsce gra się tyłem. Wszystko czego się nauczyłem na obozie przygotowawczym było nowe - powiedział Trybański.

Pytany jak sobie radzi z językiem angielskim odparł, że musi jeszcze wiele zrobić, ostatnio ciągle był w ruchu i nie miał na to czasu, ale na boisku sobie radzi. Jak sam stwierdził nie był jeszcze w Memphis i nie widział jeszcze pozozstałych graczy Grizzlies. Pozna się z zespołem dopiero po powrocie z Polski, a teraz postara się trochę wypocząć, zrobić sobie wakacje.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o pierwszym Polaku w NBA, zapraszamy o 14:30, wtedy rozpocznie się czat z Cezarym Trybańskim.

Dowiedz się więcej na temat: Cezar | Warszawa | NBA | cezary

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje