Ceremonia losowania w pigułce

Ceremonia losowania przeprowadzona została we wspaniały stylu. Nim jednak zaczęto losować zespoły odbyło się telewizyjne show, które poprowadzili modelka Heidi Klum oraz dziennikarz sportowy Reinhold Beckmann.

Po przywitaniu na scenie pojawił się prezydent Niemiec oraz Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) Joseph Blatter. Ten ostatni został zapytany czego oczekuje po niemieckim mundialu.

Reklama

- Będziemy na pewno mieli najpiękniejsze stadiony. Zobaczymy 32 zespoły które zakwalifikowały się do to mistrzostw. Mundial jest organizowany przez Niemcy i gratuluję im kreatywności oraz pozytywnych emocji w tworzeniu piłkarskiego święta.

Chwilę później na scenie pojawił się prezydent Piłkarskiej Federacji Brazylii z Pucharem Świata, który przekazał w neutralne ręce, czyli prezydentowi FIFA

- Kiedy trzymam w rękach ten puchar zawsze czuje wielkie emocje - powiedział Blatter przyjmując Puchar Świata z rąk prezydenta federacji Brazylii.

Następnie na olbrzymim ekranie przedstawiona została historia mistrzostw świata opowiadana z perspektywy futbolówki, podróżującej po osi czasu od pierwszego mundialu do roku 1974. W tym momencie na scenie powitano Franza Beckenbauera, który opowiadał o swoich dwóch mistrzostwach świata, zdobytych jako piłkarz i jako trener, a także o czekającym nas w czerwcu mundialu.

Po kolejnych podróżach piłki po historii MŚ po pokazaniu roku 1986, Heidi Klum nagle zauważyła, że ze sceny zniknął Puchar Świata.

- Na szczęście mamy tu specjalistę od znikania - powiedziała i zaprosiła na scenę niemieckiego iluzjonistę Hansa Kloka, który popisywał się czarującymi sztuczkami.

Z ostatniej, którą zajmował się iluzjonista wyskoczył lew Goleo, czyli maskotka MŚ 2006. Tuż przed samym losowaniem na scenie wystąpił piosenkarz Juanes.

Po wyjaśnieniu zasad losowania przez dyrektora ds. komunikacji FIFA Markusa Sieglera na scenie pojawiły gwiazdy futbolu, które dokonały rozlosowania grup piłkarskich MŚ.

Andrzej Łukaszewicz, Lipsk.

Dowiedz się więcej na temat: zespoły | Klum | Heidi Klum | FIFA | Puchar | prezydent | ceremonia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje