CCC-Polsat w Tour de France?

Kolarska grupa CCC-Polsat została zaproszona na spotkanie konsultacyjne przed wyścigiem Tour de France. Dyrektor sportowy ekipy, Andrzej Sypytkowski, poleciał w czwartek do Paryża na spotkanie, które odbędzie się 7 marca w stolicy Francji.

W konsultacjach biorą udział przedstawiciele najsilniejszych ekip. - Ekipa CCC-Polsat jest oczywiście zainteresowana startem w Tour de France - powiedział Sypytkowski. - Rzecz jasna zdajemy sobie sprawę, że udział w tym najważniejszym na świecie wyścigu wymaga wielu przygotowań, co oznacza, iż w tym roku nie zgłaszamy chęci startu w "Wielkiej Pętli". Dlaczego jednak nie w wystartować w 2004 roku? - stwierdza Sypytkowski.

Reklama

Start w Tour de France polskiej ekipy byłby kolejnym krokiem milowym naszego kolarstwa. W tym roku ekipa CCC-Polsat pojedzie w Giro d'Italia, ale zarówno główni sponsorzy, jak kieronictwo grupy nie ukrywa, że celem drużyny w najbliższej przyszłości jest start w Tour de France, byłby to pierwszy występ polskiej ekipy w tym najpopularniejszym na świecie wyścigu.

Tomasz Jaroński,

Dowiedz się więcej na temat: Polsat | france | tour de france | tour

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje