CART: Udany 200 milowy test na Eurospeedway w Lausitz

Inauguracyjny test CART na owalu Eurospeedway w Lausitz przeprowadzony w poniedziałek zakończył się sukcesem. Właśnie na tym obiekcie 15 września odbędzie się pierwszy w Europie wyścig tej serii German 500 - 15. eliminacja CART/FedEx Championship Series.

Na dystansie 200 mil, czyli około 320 kilometrów, Alex Barron kierowca testowy zespołu Dale Coyne Racing wypróbował nawierzchnię asfaltową toru. Kilkuset kibiców wykorzystało możliwość zobaczenia w Europie Champ cars.

Reklama

31-letni kierowca z Kalifornii, który do sezonu 2000, był etatowym zawodnikiem Dale Coyne Racing, osiągał za każdym razem lepsze czasy i większą szybkość na prostej.

- Tor jest po prostu fantastyczny i niesamowity ? powiedział po zakończeniu testów Alex Barron. - Superspeedway jest doskonały dla szybkiego ścigania w Champ cars. - Myślę że najlepsi kierowcy będą potrzebowali na pokonanie jednego okrążenia (2-milowego ? przyp. red.) nie więcej niż 35 sekund.

Wyniki prób zawierające wiele ciekawych informacji dotyczących charakterystyki toru, zachowania opon, zużycia paliwa, aerodynamiki i prowadzenia się bolidu nie będą wykorzystane tylko przez Dale Coyne Racing. Informacja zostanie przekazana także innym zespołom i na pewno pomoże w przygotowaniach do wyścigu.

Szef teamu Dale Coyne z entuzjazmem wyraził się o wrześniowej imprezie: - Kibice mogą mieć nadzieję na prawdziwy festiwal sportu samochodowego. Na torze jest wiele miejsc gdzie z powodzeniem można wyprzedzać. Zbudowano wspaniały i wyjątkowy obiekt. Inwestorzy i land Brandenburgia mogą być naprawdę dumni z tego co osiągnęli.

German 500 potrwa od 13 do 15 września na EuroSpeedway Lausitz.  Kontrakt właścicieli toru z CART Inc. został przedłużony do 2005 roku włącznie.

Dowiedz się więcej na temat: german

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama