Campeonato Brasileiro: Kolejne bramki Romario

Drużyna FC Sao Paulo odniosła trzecie kolejne zwycięstwo i z kompeletem punktów prowadzi w tabeli Campeonato Brasileiro. Dwie bramki Romario, pomogły natomiast Fluminense Rio de Janeiro wygrać 3:1 trudny mecz z Gremio Porto Alegre.

Obchodzące w tym roku stulecie swojego istnienia Fluminense (starsze są tylko Flamego, Vasco da Gama i Vitoria Salvador), odniosło drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach i awansowało na trzecie miejsce w tabeli. Romario ma już na koncie cztery bramki w rozgrywkach i prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Lider z Sao Paulo już po 54 minutch wyjazdowego spotkania w Paranie prowadził 3:0, jednak w końcówce spotkania ambitni gospodarze uzyskali dwa trafienia i napędzili sporo strachu drużynie prowadzonej przez Oswaldo de Oliviera.

Dotkliwej porażki 0:3 w Sao Caetano poniósł najstarszy klub z Sao Paulo, Corinthians. Ligowa rewalacja ostatnich dwóch sezonów i finalista tegorocznej Copa Libertadores, był jednak zespołem zdecydowanie lepszym. Dwie bramki Claudecira jeszcze przed przerwą ustawiły to spotkanie pod dyktando gospodarzy. Na drugie miejsce w tabeli, po zwycięstwie 2:1 nad Santos FC, awansował EC Juventude. Niespodziewane tylko zremisowało z Goias na własnym stadionie Flamengo. Obrońca tytułu, piłkarze Atletico Paranense Kurytyba, z Klebersonem w składzie, pokonali słynne Vasco 2:1, po dwóch bramkach Klebera.

Wyniki 3. kolejki:

Atletico Paranense - Vasco da Gama 2:1(1:0) Kleber (45, 51) - Siston (48)

Fluminense - Gremio 3:1(1:0) Magno Alves (10), Romario (62,83) - Luiz Mario (77)

Internacional - Ponte Preta 1:0 (0:0) Leandrao (57)

Bahia - Coritiba 1:2 (0:1) Robgol (75) - Lima (44), Favaro (88)

Cruzeiro - Botafogo 0:0

Flamengo - Goias 1:1(0:0) Athirson (61-karny) - Nenem (63)

Gama - Vitoria 2:1(0:1) Dimba (57, 58) - Aristizabal (31)

Guarani - Atletico Mineiro 1:4 (1:2) Marquinhos (4) - Paulinho (26), Marques (38-karny, 55) Helcio (62)

Juventude - Santos 2:1(0:0) Claudio Pitbull (63), Leonardo Manzi (74) - William (82)

Parana - Sao Paulo 2:3 (0:2) Maurilio (73-karny), Emerson (88) - Kaka (18), Julio Baptista (32), Reinaldo (54)

Sao Caetano - Corinthians 3:0 (2:0) Claudecir (7, 18), Edu Sales (77)

8. Flamengo            5     4-2
Dowiedz się więcej na temat: karny | Rio de Janeiro | sao paulo | Fluminense Rio de Janeiro | romario | bramki