Calzaghe uważa, że Haye może pokonać Kliczkę

Były mistrz świata kategorii super średniej, Joe Calzaghe uważa, że David Haye może pokonać Władimira Kliczkę. - Jest od niego szybszy, a na dodatek potrafi mocno uderzyć - argumentuje Calzaghe.

Joe Calzaghe jest powszechnie szanowanym sportowcem na terenie Wysp Brytyjskich. Pogromca takich pięściarzy jak Roy Jones Jr, Bernard Hopkins i Mikkel Kessler uważa, że David Haye (25-1, 23 KO) będzie w stanie pokonać Władimira Kliczko (55-3, 49 KO). Były mistrz kategorii super średniej szczerze przyznał, że nie może doczekać się starcia na szczycie "królewskiej" kategorii.

Reklama

- Haye jest wspaniałym pięściarzem. On dąży do doskonałości przez ciągłe ulepszania swoich umiejętności. Nie mogę się doczekać jego walki z Kliczko. Według mnie David ma szansę na sukces - ocenia Calzaghe.

Według "Włoskiego Smoka" kluczową rolę odegra szybkość. W tym elemencie ma być lepszy Haye i dzięki temu będzie miał okazję zapoznać młodszego z braci Kliczko z deskami.

- Władimir jest większy, potrafi znakomicie wykorzystywać swoje warunki fizyczne, zwłaszcza zasięg ramion, ale David jest szybszy. Haye dysponuje największą szybkością w tej kategorii, na dodatek potrafi uderzyć. Kliczko do tej pory lądował na deskach dziesięć razy, jeśli "Hayemaker" go złapie to walka zakończy się nokautem na jego korzyść - prorokuje "Duma Walii".

Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | mistrz świata | haye | Władimir Kliczko

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama