Bundesliga: Wygrana Energie w Berlinie, bramki Kobylańskiego i Brasilii

Piłkarze Energie Cottbus wygrali w 4. kolejce spotkań Bundesligi w Berlinie z tamtejszą Hertą 3:2. Dzięki tej wygranej Energie awansowało na 3. miejsce w tabeli. Udział w wygranej gości mieli Polacy i gracze znani z polskich boisk.

Przy stanie 1:1 w 64. minucie prowadzenie dla gości uzyskał Andrzej Kobylański, a w 80. minucie na 3:1 podwyższył, wprowadzony trzy minuty wcześniej, Brasilia. Pełne 90 minut w ekipie z Cottbus rozegrał także Radosław Kałużny.

Wciąż bez zwycięstwa w nowym sezonie pozostaje wicemistrz Niemiec Schalke 04. W 4. kolejce piłkarze z Gelsenkirchen rozgrywali pierwsze ligowe spotkanie na nowym stadionie "Arena auf Schalke".

Niestety dość pechowo koledzy Tomaszów Hajty i Wałdocha zremisowali z Bayerem Leverkusen 3:3, tracąc bramkę w 90. minucie. Pierwszą bramkę w tym meczu strzelił Tomasz Hajto. Był to jednocześnie pierwszy gol Hajty w barwach Schalke 04.

Fantastyczną passę podtrzymuje lider Borussia Dortmund. Podopieczni trenera Mathiasa Sammera wygrali na wyjeździe z Hansą Rostock 2:0. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie mistrza Niemiec Bayernu Monachium z beniaminkiem FC St. Pauli po bramkach Sforzy i Elbera.

Do drużyny VfL Wolfsburg powrócił po kontuzji Andrzej Juskowiak. Jego zespół tylko zremisował na własnym boisku 1:1 z Freiburgiem.