Bundesliga: Klęska Arminii w Monachium

W obecności 60 tysięcy widzów, Bayern Monachium pokonał, w 2. kolejce ligi niemieckiej, Arminię Bielefeld 6:2. Jedną z bramek dla beniaminka Bundesligi strzelił Artur Wichniarek.

W drużynie z Bielefeld zagrało trzech Polaków. Oprócz Wichniarka, pełne 90 minut w meczu zaliczył Maciej Murawski. Trzeci z Polaków występujących w Bielefeld, Daniel Bogusz zagrał tylko w pierwszej połowie i 27 minucie został zmieniony przez Benjamina Lense.

Bayern sprowadził na ziemie podopiecznych Benno Mohlmanna, którzy po pierwszej kolejce przewodził w tabeli Bundesligi. Bayern kontrolował grę od pierwszej minuty i tylko świetne interwencje golkipera Arminii, Mathiassa Haima uchroniły zespół z Bielefeld od wyższej porażki. Cztery bramki zdobył Brazylijczyk Giovanni Elber, a po jednym trafieniu dorzucili jeszcze Michael Ballack i Claudio Pizzarro. Honorowe bramki Artura Wichniarka i w końcówce spotkania Senegalczyka Diabanga na nic się nie zdały.

Nie była to zbyt pomyślna kolejka dla klubów, w których występują polscy piłkarze. Porażki doznały zespoły, Tomasza Kosa (FC Nurnberg), Dariusza Żurawia (Hannover 96) oraz drużyna Energie Cottbus, w której tym razem nie wystąpił żaden z trójki naszych reprezentantów. Wygrało natomiast Schalke z Tomaszem Hajto w składzie. Piłkarze Gelsenkirchen, mimo iż przegrywali 0:1 i stracili po czerwonej kartce jednego gracza (Sven Vermandt), po bramkach Joerga Bohme, Victora Agali i Ebbe Sanda, wywieźli trzy punkty z trudnego terenu w Kaiserslautern.

W szlagierowym spotkaniu 2. kolejki, Bayer Leverkusen zremisował na BayArena z obrońcą tytułu Borussią Dortmund 1:1. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Argentyńczyk Diego Placente. Wyrównał w drugiej połowie Czech Jan Koller.

Nowym liderem został niepodziewanie beniaminek z Bochum, który upokorzył Energie 5:0. Hattricka w tym spotkaniu ustrzelił Duńczyk Thomas Christiansen, który z 5 trafieniami prowadzi w klasyfikacji strzelców.