Bucks, Raptors i Pacers ciągle walczą

Trzy ekipy nadal walczą na Wschodzie o prawo gry w zaczynających się niebawem play off. Z trójki: Raptors, Bucks, Pacers najlepiej w nocy zaprezentowali się koszykarze tej ostatniej ekipy, ogrywając bezpośredniego rywala, Toronto.

Błyskotliwy skrzydłowy Pacers, Jermaine O'Neal poprowadził swój zespół do cennej wygranej. Sam zdobył aż 29 punktów, zaliczając także 15 zbiórek i 4 asysty. W ciągu 40 minut spędzonych na parkiecie O'Neal trafił dokładnie połowę rzutów na kosz Raptors (9/18).

Dzielnie pomagał mu środkowy Brad Miller (23 pkt, 11 zbiórek), stąd wygrana Pacers na tablicach 41-32. Z kolei Jamaal Tinsley aż 9-krotnie otwierał kolegom drogę do kosza kanadyjskiej ekipy.

Przegrali natomiast pozostający jeszcze w walce o play off Milwaukee Bucks. Ulegli oni wyraźnie w wyjazdowej konfrontacji Cleveland Cavaliers, wśród których najskuteczniejszy był Wesley Person (23 pkt), ale świetnie kreował grę Cavs Andre Miller, zaliczając aż 16 zbiórek. Inna sprawa, że Bucks z kretesem (28-49) przegrali walkę na tablicach, a jeśli dodać do tego, że trafiali z półdystansu z 37-procentową skutecznością, przy 52-procentowej rywali, to nie może dziwić ich aż 25-punktowa porażka.

Do niespodzianki doszło w Detroit, gdzie rozkojarzeni tytułem mistrzowskim Central Division Pistons dali si pokonać jednej z najsłabszych ekip NBA, Chicago Bulls. Wprawdzie Clifford Robinson zaliczył 27 punktów, a poprawnie grał lider Pistons, Jerry Stackhouse (8 zbiórek, 9 asyst), ale goście grali na tyle ambitnie, że wygrali to spotkanie, wcześniej niwelując 16-punktowy deficyt. Tym samym Pistons przegrali z Bulls po raz pierwszy od 22 stycznia 2000 roku.

Warto odnotować, że grający w piątce środkowy Zeljko Rebraca przebywał na parkiecie 34 minuty, w czasie których zanotował najlepszy swój wynik strzelecki - 24 punkty.