Brązowe medale Matkowskiej i Pietrzyk podczas zapaśniczych ME

Iwona Matkowska (Agros Żary) w wadze 48 kg oraz Agata Pietrzyk (LUKS Kraśnik) w kategorii 55 kg zdobyły brązowe medale zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu wolnym zakończonych w piątek w stolicy Azerbejdżanu Baku.

W walce o brązowy medal Matkowska, podopieczna trenera kadry Jana Godlewskiego, pokonała przez położenie na łopatki w pierwszej rundzie Słowaczkę Lenkę Matejovą. Mistrzynią Europy została Rosjanka Larysa Orżak.

Reklama

Także Agata Pietrzyk w pojedynku o brązowy medal położyła na łopatki w pierwszej rundzie rywalkę, Turczynkę Dilek Atakol. Złoty medal zdobyła Anastasija Grigoriewa (Łotwa), która zwyciężyła Pietrzyk w pierwszej walce.

Przed rokiem w Wilnie Polki zdobyły również dwa medale. Mistrzynią w wadze 63 została Monika Michalik, natomiast brąz w kategorii 72 kg przypadł Agnieszce Wieszczek-Kordus.

Wyniki pojedynków o medale:

waga 48 kg - startowało 12 zawodniczek

finał

Larysa Orżak (Rosja) - Yana Stadnik (W.Brytania) 2:0

o brązowe medale

Iwona Matkowska (Polska) - Lenka Matejova (Słowacja) łopatki, pierwsza runda

Melanie Lesaffre (Francja) - Cikrikci Filiz (Turcja) 2:0

klasyfikacja

1. Larysa Orżak (Rosja)

2. Yana Stadnik (W.Brytania)

3. Iwona Matkowska (Polska)

Melanie Lesaffre (Francja)

5. Lenka Matejova (Słowacja)

Cikrikci Filiz (Turcja)

waga 55 kg - startowało 14 zawodniczek

finał

Anastasija Grigoriewa (Łotwa) - Natalia Golc (Rosja) 2:1

o brązowe medale

Agata Pietrzyk (Polska) - Dilek Atakol (Turcja) łopatki, pierwsza runda

Ana Maria Paval (Rumunia) - Valentina Minguzzi (Włochy) 2:0

klasyfikacja

1. Anastasija Grigoriewa (Łotwa)

2. Natalia Golc (Rosja)

3. Agata Pietrzyk (Polska)

Ana Maria Paval (Rumunia)

5. Dilek Atakol (Turcja)

Valentina Minguzzi (Włochy)

waga 63 kg - startowało 17 zawodniczek

finał

Lubow Wołosowa (Rosja) - Audrey Prieto Bokhashvili (Francja) 2:1

o brązowe medale

Elina Wasewa (Bułgaria) - Hanna Bieliajewa (Białoruś) 2:1

Julia Ostapczuk (Ukraina) - Olesia Zamula (Azerbejdżan) 2:0

klasyfikacja

1. Lubow Wołosowa (Rosja)

2. Audrey Prieto Bokhashvili (Francja)

3. Elina Wasewa (Bułgaria)

Julia Ostapczuk (Ukraina)

5. Hanna Bieliajewa (Białoruś)

Olesia Zamula (Azerbejdżan)

..

7. Monika Michalik (Polska)

waga 72 kg - startowało 12 zawodniczek

finał

Stanka Złatewa (Bułgaria) - Jekatierina Bukina (Rosja) 2:0

o brązowe medale

Emma Maria Weberg (Szwecja) - Switłana Sajenko (Ukraina) 2:0

Maider Gonzalez Unda (Hiszpania) - Marina Gastl (Austria) łopatki, druga runda

klasyfikacja

1. Stanka Złatewa (Bułgaria)

2. Jekatierina Bukina (Rosja)

3. Emma Maria Weberg (Szwecja)

Maider Gonzalez Unda (Hiszpania)

5. Switłana Sajenko (Ukraina)

Marina Gastl (Austria)

..

9. Anna Wawrzecka (Polska)

Klasyfikacja medalowa

złote srebrne brązowe

1. Rosja 2 2 1

2. Azerbejdżan 2 0 0

3. Bułgaria 1 1 1

4. Łotwa 1 0 0

Szwecja 1 0 1

6. Francja 0 1 2

Ukraina 0 1 2

8. Rumunia 0 1 1

9. W.Brytania 0 1 0

10.Polska 0 0 2

11. Białoruś 0 0 1

Hiszpania 0 0 1

Niemcy 0 0 1

Węgry 0 0 1

Klasyfikacja punktowa

1. Rosja 52 pkt

2. Ukraina 38

3. Bułgaria 34

4. Azerbejdżan 33

5. Szwecja 28

Francja 28

Polska 28

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje