Bramka Spiżaka, debiut Chałbińskiego

Mirosław Spiżak zdobył zwycięskiego gola dla MSV Duisburg w meczu z VFL Lubeck w inauguracyjnej kolejce 2. Bundesligi.

MSV wygrało mecz 2:1, a Polak wpisał się na listę strzelców w 83. minucie, ustalając w ten sposób rezultat spotkania.

W innym meczu swoje pierwsze minut na boiskach w Niemczech zaliczył były napastnik Odry Wodzisław, Michał Chałbiński. Polak wszedł na murawę w 88. minucie, a jego zespół Regensburg Jahn pokonał w wyjazdowym meczu Erzgebirge Aue 1:0.

Mniej powodów do radości miał Paweł Wojtala, bowiem jego LR Ahlen przegrało na własnym boisku z VFL Osnabruck 0:1. Porażkę na własnym stadionie zanotowała również Arminia Bielefeld (1:3 z Oberhausen), ale zarówno Maciej Murawski jak i Daniel Bogusz nie wystąpili w tym meczu. Występujący w SW Burghausen, Zbigniew Grzybowski zaliczył 10 ostatnich minut meczu, w którym jego zespół zremisował 1:1 z Alemannią Aachen.

Jutro w meczu z Karlsruher SC w barwach FC Nurnberg spodziewany jest występ trójki Jacek Krzynówek, Mariusz Kukiełka oraz Tomasz Kos.