Boruc: W rewanżu będzie lepiej

- Oba zespoły stworzyły po kilka dobrych sytuacji do zdobycia bramki. Na pewno z przebiegu gry nie zasłużyliśmy na porażkę - powiedział po powrocie do Warszawy Artur Boruc.

- Mam nadzieję, że w meczu rewanżowym w Warszawie los się odwróci i uda nam się zagrać skuteczniej i wygramy nawet więcej niż będzie potrzeba - dodał bramkarz Legii.

Reklama

- Austriacy moim zdaniem zawiedli, spodziewaliśmy się po nich więcej. Grali bardzo prostą piłkę i o dziwo na nas to wystarczyło. Chociaż trzeba przyznać, że w porównaniu z naszymi ostatnimi występami, dziś zagraliśmy zdecydowanie lepsze zawody.

Niewiele brakowało, aby młody Belg, który wszedł na boisko, strzelił Ci bramkę.

- Ale nie strzelił, więc nie ma o czym mówić. Pod koniec meczu po stracie gola mocniej poszliśmy do przodu, tym samym naraziliśmy się na groźne kontry ze strony rywala. Za bardzo chcieliśmy wyrównać stan meczu i czasem zabrakło nas z tyłu.

1:0 to nie tragedia, ale można było osiągnąć tu lepszy wynik. Teraz w rewanżu trzeba będzie zagrać na maksimum możliwości.

- Ciężko będzie, ale jestem dobrej myśli. W poprzednim meczu dostaliśmy nauczkę w finale Pucharu Polski i miejmy nadzieję, że to teraz zaprocentuje.

Lechowi trzeba było strzelić dwie bramki, aby odrobić stratę. Austrii wystarczy jedną.

- Walka będzie podobna, ale myślę, że tym razem wygramy i awansujemy.

Kibice mocno zdzierali dla Was gardła.

- Oczywiście. Byliśmy przed meczem pod wrażeniem liczby naszych kibiców, jaka zdecydowała się wybrać do Wiednia. Później ilość przeszła w jakość, przez cały mecz było ich słychać, zachowywali się wspaniale. Bardzo im dziękujemy.

Jak ocenisz bramkarza Austrii, Didulicę?

- Nie mnie to oceniać, od tego są trenerzy. Na pewno bramkarz Austrii Wiedeń był chyba najjaśniejszym punktem swojego zespołu. Całkiem nieźle grał na przedpolu i dopisywało mu niesamowite szczęście. Na pewno oprócz strzelca bramki, to Didulica jest głównym ojcem zwycięstwa Austriaków w meczu z nami.

Dowiedz się więcej na temat: zespoły | bramki | Boruc

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje