Boruc pokonany, Celtic zremisował z maruderem

Celtic Glasgow tylko zremisował z Falkirk FC 1-1 w sobotnim meczu 20. kolejki szkockiej Premier League. Po zwycięstwie Rangers z Hamilton 1-0 przewaga mistrzów Szkocji nad "The Bhoys" wzrosła do dziewięciu punktów.

Artur Boruc, który zagrał od pierwszej minuty, do siatki sięgnął już w 19. Wtedy pokonał go Carl Finnigan. W 40. wyrównał Georgios Samaras i mimo że gospodarze starali się w drugiej połowie przechylić szalę na swoją korzyć w starciu z ostatnim zespołem w tabeli, ta sztuka im się nie udała.

Wyjazdowe zwycięstwo Rangers zapewnił Nacho Novo, który trafił w 77. minucie. Celtic traci do lokalnego rywala dziewięć punktów, ale ma jeden mecz rozegrany mniej.

Zobacz wyniki i strzelców bramek 20. kolejki szkockiej Premier League oraz tabelę

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Glasgow Rangers | Premier League | Celtic Glasgow | Boruc | Celtic