Będzie zmiana sędziego walki Kliczko-Haye?

David Haye złożył w federacji WBA protest w sprawie sędziego ringowego jego sobotniego pojedynku z Władimirem Kliczką. Federacja jest gotowa zmienić arbitra, co jednak wiąże się z tym, że pas WBA nie będzie w puli walki.

Walce Władimira Kliczki (55-3, 49 KO) z Davidem Haye'em (25-1, 23 KO) od kilku miesięcy towarzyszą wielkie emocje i nieustanne przepychanki. W ostatnich dniach szeroko dyskutowany jest temat trzeciej osoby w ringu, czyli sędziego Genaro Rodrigueza, wobec którego obóz Anglika ma poważne zastrzeżenia.

Reklama

Zdaniem obozu Haye'a Rodriguez faworyzowałby Kliczkę ponieważ w przeszłości już czterokrotnie prowadził jego walki. Brytyjczyk w związku z tym złożył do federacji WBA podanie o zmianę sędziego ringowego. Haye w swoim podaniu wysunął nawet kandydaturę innego znanego sędziego - Luisa Pabona.

Haye doskonale zna Pabona, bo prowadził on ostatni pojedynek Anglika. Walka została stoczona w listopadzie 2010 roku, a "Hayemaker" znokautował w niej swojego rodaka Audleya Harrisona.

Według ostatnich informacji, działacze WBA są skłonni przychylić się do protestu Haye'a, co wiązałoby się z tym, że pas wspomnianej federacji nie byłby w puli na tę walkę.

Jeśli z puli sobotniej walki zostanie wycofany pas WBA należący do Haye'a, to stawką pojedynku będą jedynie pasy IBF i WBO należące do Kliczki.

Dowiedz się więcej na temat: wba | boks | haye | Władimir Kliczko

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje