Bears czy Colts? Silne i słabe strony finalistów

Już w najbliższą niedzielę Chciago Bears zmierzą się z Indianapolis Colts w Super Bowl XLI. Swoimi uwagami i typami przed wielkim finałem NFL podzielił się z nami występujący w lidze niemieckiej futbolu amerykańskiego (GFL) Filip Pawełka.

Filip wraz ze mną komentuje NFL na antenie Canal+Sport i nie zabraknie go także w najbliższy weekend podczas wielkiego finału.

Reklama


Chicago Bears

Silne Strony:

Dominująca gra linebackerów

To oni będą musieli zatrzymać grę biegową ekipy z Indianapolis. Ale na tym ich zadanie się nie kończy. Równie ważne będzie to, aby Brian Urlacher, Hunter Hillenmeyer i Lance Briggs skutecznie kryli jeden na jedne tight-endów Dallasa Clarka i Bena Utechta - ulubione cele Peytona Manninga w playoffs. Jeśli wykonają swoje zadanie dobrze, to "Niedźwiedzie" mają dużą szansę na wygraną.

Olin Kreutz

Połączenie sprytu i siły sprawia, iż Kreutz jest bez wątpienia jednym z najlepszych graczy na pozycji centra w NFL. Jest bardzo skuteczny w blokowaniu graczy drugiej linii defensywy, co bardzo pomaga ekipie z Chicago w skutecznej grze dołem - a będzie to dla Bears bardzo ważne!

Słabe Strony:

Nierówna gra na pozycji QB

Na ten temat chyba już wszystko było powiedziane. Teraz możemy już tylko odczekać i zobaczyć jaki Rex Grossman stawi się do walki w niedziele - ten dominujący czy ten zdominowany przez własne błędy.

Indianapolis Colts

Silne Strony:

Kolty Paytona Manninga

Manning jest jednym z najlepszych rozgrywających wszech czasów w NFL. A na dodatek ma do dyspozycji jeden z najlepszych "arsenałów" całej ligi. Marvin Harrison, Reggie Wayne, Dallas Clark i Joseph Addai - wszyscy świetnie chwytają piłkę i - co równie ważne - dobrze z nią biegną po złapaniu!

Adam Vinatieri

Człowiek bez nerwów i z lodem w żyłach. Gracze z Indianapolis są na pewno spokojni, wiedząc, że jeśli trzeba będzie wygrać mecz kopem w ostatnich sekundach, to wyjdzie dla nich na boisko Vinatieri. No, tylko żeby "snap" i "hold" się udał... (aż mnie ciarki przechodzą, jak pomyślę o "nieszczęściu" Tony'ego Romo)

Special Teams

Drużyna specjalna "Koltów" będzie miała pełne ręce roboty z dynamicznym Devinem Hesterem. Niestety ta formacja zespołu z Indianapolis nie grała w tym sezonie w przekonująco (oprócz Vinatieriego). Ich przeciwnicy z Chicago są aż zastraszająco dobrzy w tym aspekcie gry. A football jak wiemy jest grą, w której decydująca jest "field position".

Mój typ

To będzie zacięta walka obu drużyn. Nie padnie zbyt wiele punktów a różnicę zrobi field goal Adama Vinatieriego.

Indianapolis Colts - Chicago Bears 17-14

***

Zobaczymy jak sprawdzą się przewidywania Filipa, który w trakcie playoffs starał się w INTERIA.PL typować wyniki meczów i... bez względu na rezultat Super Bowl wygrał naszą małą rywalizację. Moim zdaniem wszechstronna ofensywa Colts nie da szans Bears, a MVP przypadnie Peytonowi Manningowi, który poda na co najmniej trzy przyłożenia.

Indianapolis Colts - Chicago Bears 24-10

Dowiedz się więcej na temat: Filip | NFL | Super Bowl | Chicago

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama