BC Split - Zepter Idea Śląsk Wrocław 83 : 88

Punkty: BC Split: Land 21, Vujcic 16, Badzim 11, Zizic 10, Grgurevic 8, Subotic 7, Poljak 6, Rencher 4, Gregov 0 Zepter Idea: Wójcik 18, Kościuk 11, Miglinieks 11, Zieliński 10, McNaull 10, Adomaitis 9, Tomczyk 7, Avlijas 6, Cielebąk 4, Marks 2

Spotkanie było zacięte od pierwszej do ostatniej minuty meczu. W pierwszych dwóch kwartach gospodarze mieli niewielką przewagę. Wrocławianie rozegrali jednak bardzo dobrze dwie ostatnie minuty czwartej kwarty oraz dogrywkę, co zadecydowało o zwycięstwie. Koszykarze Zeptera Idei w pierwszych 25 minutach meczu nie potrafili znaleźć recepty na rzuty z dystansu Rossa Landa, który raz za razem, po zasłonach stawianych przez wysokich graczy KK Split, uwalniał się od polskich obrońców i trafiał zza linii 6,25 cm (w meczu trafił pięć rzutów zza linii 6,25 m). W pierwszych 20 minutach koszykarzom Zeptera udało się dwa razy doprowadzić do remisu (24:24, 26:26) i trzy razy wyjść na jednopunktowe prowadzenie. W 16 minucie - po trzech punktach zdobytych przez Badzima - Zepter przegrywał już różnicą ośmiu punktów 26:34. Dwa rzuty za trzy punkty Raimondasa Miglinieksa oraz wolne Macieja Zielińskiego (pierwsze punkty w spotkaniu) pozwoliły mistrzom Polski zmniejszyć przewagę rywali do trzech punktów (38:35). Trzecia kwarta była najlepszym okresem gry podopiecznych Andreja Urlepa. Wrocławianie w ciągu pięciu minut odrobili straty i po kontratakach zakończonych efektownymi wsadami piłki do kosza, w wykonaniu Zielińskiego i McNaulla, prowadzili w połowie tej części gry różnicą pięciu punktów 53:48. Kosze Landa, który dwa razy z rzędu trafił zza linii 6,25 m, dały Chorwatom ponowne prowadzenie. Czwarta kwarta rozpoczęła się niepomyślnie dla Polaków. Joe McNaull nie wykorzystał żadnego z rzutów wolnych, a w rewanżu nie pomylili się ani Badzim, ani Vujcic.

I kwarta

1. min - Pierwsza akcja Zeptera kończy się nieskutecznie, tak jak akcja Splitu

2. min - Pierwszy celny rzut Wrocławian - Wójcik i 3:2 dla gospodarzy

3. min - Celne wolne Suboticia

3. min - 2 wolne Wójcika

4. min - Zepter gra nieźle w obronie, ale razi nieporadną grą w ataku

5. min - Z półdystansu trafia McNaull, w odpowiedzi celnie rzuca również Zizic

8. min - Celna "3" Tomczyka

9. min - Nieskuteczny rzut Kościuka, ale w rewanżu przechwytuje piłkę

10. min - Kościuk trafia równo z syreną - koniec I kwarty (19:18)

II kwarta

11. min - Dwa trafienia Tomczyka przedzielone "3" Landa

12. min - Dobra zmiana Cielebąka. 4 punkty i blok

13. min - Niecelny rzut z półdystansu McNaulla

15. min - Druga celna "3" Landa

16. min - Piąta strata Zeptera, a w rewanżu "3" Badzima

17. min - "3" Miglinieksa w ostatniej sekundzie akcji

18. min - Pierwsze punkty Zielińskiego, a dla Splitu także trafia Rencher

19. min - Druga "3" Miglinieksa

20. min - Blok Wójcika i kontra skutecznie zakończona przez Adomaitisa

20. min - Celny wolny Renchera kończy I połowę (41:37)

III kwarta

21. min - Dobra akcja w obronie Zeptera i kontra Adomaitisa 2+1

22. min - "3" Landa, ale w rewanżu 4 punkty z rzędu McNaulla

23. min - Trzecia "3" Miglinieksa

24. min - Udana kontra Zielińskiego i 3 punkty przewagi wrocławian

25. min - Slam dunk Zielińskiego

25. min - Czwarta "3" Landa. Problemy Zeptera ze strefą gospodarzy

27. min - Zieliński faulowany w czasie kontry, trafia wolne

28. min - Piąta "3" Landa, w odpowiedzi Adomaitis 2+1

30. min - Faul w ataku Tomczyka i koniec III kwarty (62:60)

IV kwarta

31. min - 2 niecelne wolne McNaulla

32. min - Badzim trafia wolne i Split prowadzi czterema punktami

33. min - Strata Wójcika, a Badzim znów trafia

33. min - Niecelna "3" Miglinieksa, a Split trafia spod kosza za sprawą Grgurevica

34. min - Wolne Miglinieksa przerywają okres bez punktu Mistrza Polski

35. min - Druga "3" Avlijasa w meczu po ładnej akcji w ataku

36. min - Efektowna dobitka Marksa po rzucie Kościuka

36. min - Niecelne wolne Marksa, zbierają gracze Zeptera, ale znów nie trafiają

37. min - Błędy w ataku wrocławian, a Subotic zwiększa przewagę gospodarzy

38. min - Celne wolne Vujcicia i 74:68

39. min - Skuteczna kontra Wójcika. Niecelne wolne Landa

40. min - Celne wolne McNaulla i 74:72

40. min - Na 29 s do końca Kościuk będzie wykonywał 2 wolne. Trafia i remis!

40. min - Chorwaci nie trafiają, a w odpowiedzi McNaull trafia po czasie. Dogrywka!

Dogrywka

1. min - Pierwsze punkty w dogrywce Vujcicia

2. min - "3" Vujcicia

3. min - Strata Splitu, a Wójcik trafia spod kosza

4. min - Blok McNaulla, ale Joe nie trafił z dobrej sytuacji

4. min - Wójcik faulowany, trafia wolne i remis!

5. min - McNaull skutecznie dobija rzut Avlijasa i Zepter prowadzi 84:82

5. min - Grgurevic trafia tylko jeden wolny. Na 15 s przed końcem Kościuk faulowany

5. min - Kościuk trafia oba wolne.

5. min - Vujcic z czystej pozycji nie trafia "3". Na 3 sekundy przed końcową syreną Kościuk znów faulowany

5. min - Kościuk trafia oba wolne, pieczętując pierwszy triumf Zeptera w Suprolidze