Awans Falcons i Jets

Falcons i Jets awansowali do półfinałów konferencji NFL. Zespół z Atlanty w NFC wild-card playoffs wygrał na wyjeździe z Packers 27-7, a nowojorczycy rozgromili u siebie Colts 41-0 w AFC.

Sensacją była porażka ekipy z Green Bay, która w swojej historii (do soboty) jeszcze nigdy nie przegrała meczu playoff na własnym obiekcie.

I tym razem wszystko wyglądało doskonale dla Packers. Zimno, padający śnieg i trzymające kciuki 65 tysięcy kibiców wypełniających Lambeau Field. Jednak to nie quarterback gospodarzy Brett Favre był bohaterem meczu. Był nim niespodziewanie Michael Vick. Rozgrywający gości, genialny w improwizacji, podał na 177 jardów (w tym na jedno przyłożenie), prowadząc swój zespół do historycznego zwycięstwa.

Losy meczu rozstrzygnęły się już w I połowie. Do przerwy tylko Falcons zdobywali punkty, dokładnie 24. Po niespełna trzech minutach gry Shawn Jefferson przejął w strefie punktowej 10-jardowe podanie od Vicka i było 7-0 dla gości. Chwilę później Artie Ulmer wykorzystał zablokowany punt i podwoił przewagę Falcons. Na początku drugiej kwarty T.J. Duckett po 6-jardowym jardzie podwyższył na 21-0, a wynik do przerwy ustalił Jay Feely, trafiając 22-jardowego fieldgoala. Wprawdzie w III kwarcie na listę strzelców w końcu wpisali się gospodarze (Donald Driver po 14-jardowym podaniu od Bretta Favre'a), ale to wszystko na co tego dnia było ich stać. Favre zaliczył 247 jardów podań, ale dwukrotnie jego rzuty zostały przechwycone przez graczy Falcons.

Problemów z pokonaniem rywala nie mieli natomiast Jets. Podopieczni Hermana Edwardsa odnotowali największe zwycięstwo w playoffs w swojej historii, pokonując Indianapolis Colts 41-0.