Auxerre zremisowało w meczu na szczycie

W meczu na szczycie Ligue 1 Auxerre zremisowało 0-0 z Olympique Marsylia. Ireneusz Jeleń i jego koledzy grając na własnym stadionie nie wykorzystali szansy na odrobienie pięciopunktowej straty do lidera tabeli.

Ireneusz Jeleń i Dariusz Dudka wybiegli w podstawowym składzie drużyny ze Stade de l'Abbe Deschamps. Obaj rozegrali pełne 90 minut.

Polski napastnik najlepszą okazję na gola miał w 88. minucie, gdy centymetrów brakło mu, aby dojść do dośrodkowania Contouta z prawego skrzydła. Wcześniej Jeleń próbował uderzenia z dystansu, które minęło bramkę Steve'a Mandandy.

Po tym spotkaniu Auxerre ma 67 punktów i wciąż traci pięć "oczek" do zmierzającej po mistrzostwo Marsylii. Trzecie w tabeli Lille ma 61 punktów i swój mecz z Nancy rozegra w niedzielę o 17:00.

Drużyna Jelenia i Dudki w trzech ostatnich kolejkach zmierzą się jeszcze z Olympique Lyon, Lens i Sochaux.

Auxerre - Olympique Marsylia 0-0