Austria Wiedeń pokonała Neustadt 2:1

W ramach 4. kolejki austriackiej Bundesligi drużyna Austrii Wiedeń pokonała zespół Neustadt 2:1. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał były kapitan reprezentacji Polski, Jacek Bąk.

Po pierwszych 45 minutach wydawało się, iż mecz zakończy się bezbramkowym remisem. Jednak w drugiej części gry piłkarze zabrali się do pracy. Na przestrzeni 15 minut, pomiędzy 55. a 70. minutą meczu gospodarze zdobyli dwie bramki. Goście odpowiedzieli trafieniem z rzutu karnego, jednak nie zdołali już doprowadzić do wyrównania.

90 minut w barwach gospodarzy rozegrał Jacek Bąk, który został przy okazji pierwszym polskim kapitanem Austrii Wiedeń. Bąk opaskę kapitańską przywdziewał przez ostatni kwadrans spotkania przeciwko Neustadt.

Austria Wiedeń - Neustadt 2:1 (0:0)

1:0 Ortlechner 55

2:0 Acimović 70 (karny)

2:1 Aigner 80 (karny)