Australijscy celnicy zatrzymali niedozwolone środki dopingowe

Na trzy tygodnie przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Sydney australijscy celnicy odkryli dwie próby wwiezienia do tego kraju niedozwolonych środków dopingowych.

Rzecznik urzędu celnego Leon Bedington poinformował, że na lotnisku w Perth skonfiskowano czternaście tabletek chińskiej herbaty MaHuang, używanej przez sportowców jako stymulator (zawiera efedrynę). Bedington nie chciał skomentować doniesień australijskiego radia, jakoby osobą próbującą wwieźć zakazane pastylki był trener ekipy pływackiej RPA, Graham Hill.

Reklama

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Hill przyznał, że to właśnie w jego bagażach znaleziono herbatę MaHuang. Trener powiedział, że przywiózł ją do Australii tylko dla własnego użytku (jako środek dietetyczny).

W czwartek 160 podobnych tabletek zatrzymali celnicy na lotnisku w Brisbane. Herbata MaHuang, zwana także Hydroxycutem, zawiera niewielkie ilości zakazanej w świecie sportu efedryny. Specyfik ten nie znajduje się na liście niedozwolonych środków pobudzających, których nie można wwozić do Australii, a został zatrzymany, gdyż jego skład nie był opisany na opakowaniu.

Dowiedz się więcej na temat: środki | celnicy

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje