Australian Open: Hingis z Capriati w finale

Rozstawiona z numerem 3. Martina Hingis awansowała do finału wielkoszlemowego turnieju Australian Open w Melbourne (z pulą nagród 8,6 mln dol.).

W półfinale Szwajcarka pokonała Amerykankę Monikę Seles 4-6 6-1 6-4. Hingis zagra w finale Australian Open szósty raz z rzędu. Jej przeciwniczką będzie obrończyni tytułu Amerykanka Jennifer Capriati, która wyeliminowała Belgijkę Kim Clijsters w trzech setach 7-5 3-6 6-1.

Pierwszego seta wygrała Seles 6-4, a dla Martiny był to jednocześnie pierwszy przegrany set w całym turnieju. W drugim secie Hingis wzięła się ostro do pracy i oddała rywalce tylko jednego gema. Trzeciego seta Hingis wygrała jednym break pointem i jednocześnie odniesła zwycięstwo w meczu. Seles w całym meczu zrobiła aż 40 niewymuszonych błędów.

- Musiałam podnieść poziom mojej gry. Monica grała bardzo dobrze i niewiele mogłam zrobić na początku meczu - powiedziała Martina Hingis, trzykrotna triumfatorka Australian Open.