ATP Sopot: Triumf Rebredo

Hiszpan Tomi Tommy Robredo wygrał turniej Idea Prokom Open (pula nagród 400 tysięcy dolarów) rozgrywany na ziemnych kortach w Sopocie. W finale Robredo pokonał faworyta turnieju, rozstawionego z numerem 2. Alberta Portasa, wygrywając 1-6, 7-5, 7-6 (7-2).

Dla 19-letniego Hiszpana jest to pierwsze zwycięstwo w karierze w cyklu ATP Tour.

W pierwszej partii wyżej notowany Portas nie miał większych kłopotów z rodakiem, łatwo wygrywając 6-1.

W drugim secie przy stanie 3-3 rozstawiony z dwójką Hiszpan przegrał własne podanie, ale zaraz odrobił stratę przełamując Robredo.

Jednak po chwili Portas ponownie przegrał gema przy własnym serwisie tym razem mniej utytułowany Robredo wykorzystał szansę doprowadzając do trzeciego seta.

Zniecierpliwiony Portas zaczął popełniać coraz więcej błędów (kilka skrótów w siatkę). Grający jak natchniony Robredo prowadził 2-0 i 4-2, ale Portas wyrównał na 4-4. Set, a tym samym mecz rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku, w którym zdecydowanie lepszy był Robredo. Sfrustrowany własną nieporadnością Portas przy stanie 1-4 ze złością rzucił rakieta w reklamę okalającą kort. Nie uchroniło go to jednak od porażki.

- To dla mnie specjalny moment bo to pierwsze zwycięstwo w karierze. W takim momencie myślisz o tym, że ciężka praca włożona w treningi opłaciła się ? powiedział triumfator. W decydującym tie-breaku miałem sporo szczęścia. Dwukrotnie wyszły mi bardzo dobre zagrania i dlatego wygrałem

- Zagrałem dobry turniej ale w finale, szczególnie w jego końcówce rywal był ode mnie lepszy. - stwierdził Portas ? Moge mu tylko pogratulować.