ATP Sopot: Novak wyeliminowany!

Rozstawiony z numerem 1 Jiri Novak pożegnał się z turniejem Idea Prokom Open (pula nagród 400 tysięcy dolarów) rozgrywanym na kortach ziemnych w Sopocie.

Czech uległ w II rundzie sklasyfikowanemu na 72. miejscu w rankingu Champions Race Attilli Savoltowi 6-7 (7-9), 4-6.

Węgier, w pojedynku trwającym 126 minut, wygrał zasłużenie, prezentując bardzo urozmaicony i ofensywny tenis.

Czech zaczął pierwszą partię od przełamania rywala i utrzymał przewagę jednego breaka aż do stanu 5-4. Wówczas jednak Savolt dzięki pięknemu minięciu po linii wyrównał stan na 5-5. Partię zakończył tie-braek. Węgier przy stanie 6-5 dla Czecha obronił setbola (wygrywający serwis), a chwilę później udanym wolejem zakończył partię.

W drugim secie Savolt szybko objął prowadzenie 4-0 (dużo niewymuszonych błędów Czecha) i chociaż Novak doprowadził do stanu 4-5, to jednak Węgier za drugim meczbolem zakończył pojedynek.

- To moje pierwsze zwycięstwo przeciwko zawodnikowi z pierwszej "dziesiątki" rankingu - powiedział po meczu Savolt.

Węgier w ćwierćfinale zmierzy się, z będacym ostatnio w wysokiej formie Rosjaninem Michaiłem Jużnym. Tenisista ten potwierdził swoją dobrą dyspozycję w trzecim secie spotkania z Francuzem Mathieu, kiedy to przy stanie 4-4 przełamał serwis rywala i trzecim meczbolem zakończył spotkanie.