Atakiem na Wasilewskiego powinien zająć się sąd

Atak Axela Witsela na Marcina Wasilewskiego bez wahania nazwałbym bandycką napaścią, za którą powinien grozić wyrok w sądzie.

Kontuzje, nawet ciężkie są w zawód piłkarza wpisane. Marcin Wasilewski nigdy nie unikał gry ostrej, taka jest natura jego samego, taka jest natura zawodu obrońcy. Po obejrzeniu ataku (raczej wyroku) jaki wykonał na Polaku Axel Witsel jestem niemal pewien, że było to działanie z premedytacją obliczone na zrobienie mu krzywdy. Największej, jaką się da. To był atak zaplanowany, Witsel uderzył tam gdzie chciał i jak chciał. Wiadomo, że emocje pojawiające się podczas gry są ogromne: zmieniając czasem w awanturnika spokojnego człowieka, ale Witsel przekroczył wszelkie granice.

Reklama

Mam swój pomysł, co zrobić w takich sytuacjach, a nawet dwa pomysły. FIFA i UEFA się przed tym bronią, ale ja na miejscu ofiary podawałbym napastnika do sądu. Jak za zwykłą napaść na ulicy. Dla mnie to, co się stało w meczu ligi belgijskiej nie różni się niczym od sytuacji, w której rozjuszony facet robi krzywdę drugiemu, bo nie spodobał mu się jego chód po ulicy.

Poza karą cywilną, sportowa kara powinna być tak samo dotkliwa. Napastnik nie powinien wrócić do gry wcześniej niż wyleczy się jego ofiara. Jaka sprawiedliwość jest w tym, żeby odsunąć boiskowego bandytę na cztery mecze, jeśli ten, którego skrzywdził nie może wykonywać zawodu przez rok? Nie mówiąc już nawet o bólu, cierpieniu, czy przygnębieniu przez które trzeba przejść.

Za kilka dni Marcin Wasilewski miał walczyć z reprezentacją Polski o mundial w RPA. W sobotę drużyna Beenhakkera gra z Irlandią Płn, w środę wyjeżdża do Słowenii. Po tragicznym w skutkach faulu w meczu Anderlechtu ze Standardem Polak prawdopodobnie nie wróci do gry nawet na mistrzostwa, a być może w ogóle nie będzie mógł kontynuować kariery. Słowo: przepraszam" z ust Witsela jest tu marną okolicznością łagodzącą.

DYSKUTUJ Z DARKIEM WOŁOWSKIM NA JEGO BLOGU

Czytaj także:

Witsel: Z całego serca przepraszam Wasilewskiego

Otwarte złamanie nogi Wasilewskiego!

Zobacz faul na "Wasylu". Uwaga drastyczny film

Beenhakker: Jesteśmy zszokowani kontuzją "Wasyla"

Dowiedz się więcej na temat: sady | przepraszam | witsel

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje