Artur Michalkiewicz zakończył karierę zapaśnika

Dwukrotny olimpijczyk z Sydney 2000 i Pekinu 2008, mistrz Europy z Moskwy 2006 w zapasach w stylu klasycznym w kategorii 84 kg Artur Michalkiewicz ogłosił w czwartek zakończenie zawodniczej kariery. Podkreślił, że jako sportowiec czuje się spełniony.

"Zawsze można chcieć więcej, ale nie byłem aż tak zaborczy. W każdej walce dawałem z siebie wszystko i z tego, co udało mi się osiągnąć w trwającej 23 lata karierze, jestem zadowolony. Chciałbym więc podziękować tym wszystkim, którzy wspierali mnie przez te lata" - powiedział PAP 34-letni Michalkiewicz, żołnierz 2 Wojskowego Oddziału Gospodarczego we Wrocławiu.

Reklama

Wspomniał, że od dziecka interesował się sportem, był bardzo sprawny, energiczny i chciał "coś" uprawiać. "Miałem wówczas 12 lat, gdy któregoś dnia zobaczyłem na naszym osiedlu ogłoszenie o naborze do zapaśniczej sekcji Śląska. Mój zapał podtrzymał nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej nr 113, a jednocześnie trener Jan Strojny, no i tak to się zaczęło. Całą karierę spędziłem w jednym klubie i Wrocławiu, gdzie się urodziłem".

Ostatnią walkę Michalkiewicz stoczył w ubiegłym roku w Kartuzach, gdzie zdobył Puchar Polski w kategorii 96 kg. Jakie ma plany na przyszłość?

"Na razie chcę odpocząć od sportu, a potem się zastanowię" - odpowiedział siedmiokrotny mistrz kraju, złoty medalista wojskowych mistrzostw świata Split 2008.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz"

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje