Arsene Wenger lepszy od Mourinho

Vasiriki Abou Diaby, pomocnik AJ Auxerre, i Emmanuel Adebayor, napastnik AS Monaco, zostali w piątek piłkarzami Arsenalu Londyn.

19-letni Diaby będzie kosztował Arsenal około dwóch milionów funtów, ale dla menedżera Arsene'a Wengera ważniejsze jest to, że w pokonanym polu pozostawił Chelsea Londyn.

Reklama

Zawodnikiem Auxerre interesowały się te dwa londyńskie kluby. W środę z ich przedstawicielami spotkał się Gerard Bourgoin, wiceprezes Auxerre, który po nim powiedział: - Decyzję o wyborze klubu zostawiliśmy Diaby'emu, a Arsene Wenger był po prostu lepszy niż Jose Mourinho. Diaby podpisał z Arsenalem czteroletni kontrakt.

Francuski szkoleniowiec w piątek pozyskał także Adebayora, ale piłkarz dołączy do nowych kolegów dopiero w połowie lutego, po zakończeniu Pucharu Narodów Afryki . - On ma cechy, których brakuje w naszym zespole. Jest wysoki i dobrze gra w powietrzu - jest podobny do Nwankwo Kanu - stwierdził Wenger.

W poprzednim klubie Adebayorowi nie robili przeszkód. - To byłaby dobra wiadomość zarówno dla nas, jak i dla niego. Im szybciej opuści nasz klub, tym lepiej - rano stwierdził Michel Pastor, prezes AS Monaco.

21-letni reprezentant Togo podpadł szefowi, gdy w środę nie pojawił się na treningu. Został za to wyrzucony z drużyny i musi liczyć się z karami finansowymi. - Jedno jest pewne. On więcej nie zagra w naszym zespole - powiedział Pastor i okazało się, że nie rzuca słów na wiatr.

Dowiedz się więcej na temat: Londyn | Monaco | Auxerre | Abou Diaby | Jose Mourinho | Arsene Wenger

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje