Arsenal powalczy o Edena Hazarda z Lille

Ten piłkarz nie pogra długo w lidze francuskiej. Nazywany "Nastoletnim Cristiano Ronaldo", Eden Hazard wkrótce może zmienić klub. Zagraniczne media donoszą, że 19-letni Belg jest numerem jeden na liście życzeń menedżera Arsenalu, Arsene Wengera, który byłby skłonny "rozbić bank", byle tylko mieć w składzie utalentowanego pomocnika.

O zainteresowaniu "Kanonierów" młodym piłkarzem Lille mówi się już od jakiegoś czasu. Sam Hazard przyznał również, że to właśnie Arsenal jest jego ulubionym klubem Premier League.

Reklama

Wenger, śledzący najbardziej utalentowanych nastolatków Europy już w zeszłym roku kusił młodzieńca intratnym kontraktem, ten jednak podpisał nową umowę z Lille, obowiązującą do 2014 roku. Jednak po ostatnich występach Belga przeciw Liverpoolowi w Lidze Europejskiej znów powrócił temat jego transferu do Anglii. Młodzieńcem zainteresował się także menedżer "The Reds", Rafa Benitez.

"Jest mi niezmiernie miło, że tak wielkie kluby są wymieniane w kontekście mojego nazwiska, ale ja mam kontrakt do 2014, a Lille chce mnie zatrzymać" - przyznał pytany o przenosiny do Premier League Eden Hazard.

Głosy dochodzące z Emirates Stadium wskazują, że transfer może dojśc do skutku. Ponoć latem 2010 roku Arsene Wenger ma wreszcie dostać zielone światło od władz klubu na sprowadzenie kilku "nazwisk" do Arsenalu. Oznacza to, że będzie miał do wydania kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt milionów funtów. Za Belga trzeba będzie zapłacić pomiędzy 18, a 20 milionów funtów, lecz ma to być bezpieczna inwestycja, gdyż jest on jednym z najlepiej rokujących graczy młodego pokolenia.

ZOBACZ CO POTRAFI EDEN HAZARD:

Dowiedz się więcej na temat: hazard | Eden Hazard | Lille

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje