Anita Włodarczyk w finale rzutu młotem MŚ

Anita Włodarczyk (Skra Warszawa) nie miała żadnych problemów z awansem do niedzielnego finału rzutu młotem w 13. lekkoatletycznych mistrzostwach świata w koreańskim Daegu. Odpadła z dalszej rywalizacji Joanna Fiodorow (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża).

Broniąca tytułu Włodarczyk już w pierwszej próbie uzyskała wynik 71,09 - o 9 cm lepszy od minimum kwalifikacyjnego i stadion opuszczała w dobrym nastroju.

Reklama

- Myślę, że brązowy medal da wynik w granicach 75 metrów, a po złoty trzeba będzie rzucić około dwóch - trzech metrów dalej - oceniła zawodniczka Krzysztofa Kaliszewskiego.

Wicemistrzyni Polski Fiodorow w ogólnym bilansie miała 21. rezultat - 66,88. Podopieczna Czesława Cybulskiego narzekała na braki w technice spowodowane niedawną kontuzją.

- Plan został wykonany. W pierwszym rzucie miałam zakwalifikować się do finału i się udało. Najważniejsze, że nic mnie nie boli i zbyt dużo energii nie straciłam - powiedziała Włodarczyk.

- Zabrakło treningów technicznych. Po mistrzostwach Polski w Bydgoszczy nabawiłam się kontuzji mięśnia międzyżebrowego i długo nie mogłam normalnie rzucać. Występ na takiej imprezie jest bardzo dobrą nauką przed przyszłorocznymi igrzyskami w Londynie. Tam musi być już lepiej - oceniła Joanna Fiodorow.

Najdalej rzuciła w eliminacjach brązowa medalistka pekińskich igrzysk olimpijskich Chinka Zhang Wenxiu - 74,17. Szósty wynik - 71,48 uzyskała wicemistrzyni świata z Berlina 2009 Niemka Betty Heidler, do której należy rekord globu 79,42 ustanowiony 21 maja w Halle.

W piątkowej sesji przedpołudniowej nie było niespodzianek. Na 200 m do kolejnej rundy awansowali wszyscy faworyci, w tym rekordzista świata i obrońca tytułu Jamajczyk Usain Bolt. Również w trójskoku o medale będą walczyć najwyżej notowani zawodnicy - Brytyjczyk Phillips Idowu, Ukrainiec Sheryf El-Sheryf i Kubańczyk Alexis Capello.

W eliminacyjnych biegach na 100 m przez płotki najlepszy czas uzyskała wicemistrzyni olimpijska pekińskich igrzysk Australijka Sally Pearson - 12,53. Do półfinałów awansowały też Amerykanki Kellie Wells i Danielle Carruthers oraz Kanadyjka Perdita Felicien.

Skład finałowego konkursu według wyników eliminacji:

Wenxiu Zhang (Chiny) 74,17

Yipsi Moreno (Kuba) 73,29

Jennifer Dahlgren (Argentyna) 72,70

Tatiana Łysenko (Rosja) 71,94

Kathrin Klaas (Niemcy) 71,69

Betty Heidler (Niemcy) 71,48

Anita Włodarczyk (Polska) 71,09

Jessica Cosby (USA) 71,06

Zalina Marghieva (Mołdawia) 70,09

Silvia Salis (Włochy) 69,82

Bianca Perie (Rumunia) 69,66

Stephanie Falzon (Francja) 68,92

Finałowy konkurs odbędzie się w niedzielę, dziewiątym i ostatnim dniu 13. mistrzostw świata. Początek o godz. 11.15 czasu polskiego.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama