Anglia - Brazylia 1:1

W towarzyskim spotkaniu piłkarskim rozegranym na stadionie Wembley w Londynie Anglia zremisowała 1:1 (1:1) z wicemistrzem świata Brazylią.

Anglia rozpoczęła ostatni etap przygotowań do turnieju Euro 2000 od remisu z wicemistrzami świata. Wynik spotkania został ustalony przed przerwą. Brazylijczy byli stroną przeważającą, ale nie potrafili tego udokumentować strzeleniem większej liczby bramek.

Pierwszego gola meczu zdobył w 39 min Michael Owen, który powrócił do reprezentacji po dłuższej przerwie, spowodowanej kontuzją. Napastnik Liverpoolu w 19 występie w zespole narodowym strzelił szóstą bramkę. Owen uderzając piłkę z ostrego kąta nie dał szans Didzie.Wyrównanie padło 10 sekund przed końcem pierwszej połowy.

Rivaldo z rzutu rożnego podał do Francy, który głową skierował piłkę do siatki między Davidem Seamenem a słupkiem. O Brazylijczyka, który w tym sezonie uzyskał 17 bramek dla drużyny Sao Paulo, zabiegają czołowe kluby europejskie.

Przewaga gości po przerwie była bardziej widoczna. Bliscy szczęścia po strzałach z rzutów wolnych byli Rivaldo (poprzeczka) i rezerwowy Roberto Carlos. Trener Anglików Kevin Keegan z niewesołą miną obserwował poczynania podopiecznych w obronie).

Sędziował Ryszard Wójcik (Polska). Bramki: dla Anglii: Michael Owen (39), dla Brazylii - Franca (45). Widzów: 73 956.

Anglia: David Seaman - Gary Neville, Martin Keown, Sol Campbell, Philip Neville - David Beckham, Paul Ince (60 Ray Parlour, 90 Nick Barmby), Dennis Wise, Paul Scholes - Michael Owen (84 Kevin Phillips), Alan Shearer (84 Robbie Fowler)

Brazylia: Dida - Cafu, Aldair, Antonio Carlos (81 Emerson Silva), Emerson, Cesar Sampaio - Silvinho (60 Roberto Carlos), Ze Roberto - Rivaldo, Amoroso (68 Denilson), Franca.

Dowiedz się więcej na temat: Carlos | Michael | Brazylia | Anglia