Alpejski PŚ - wypadek Włocha Innerhofera

Mistrz świata w supergigancie Christof Innerhofer doznał obrażeń głowy i lewego kolana w wyniku wypadku na treningu. Nie wiadomo, jak długo będzie musiał pauzować.

Według włoskiej federacji, alpejczyk doznał urazu czaszki, ale cały czas był świadomy, a badania nie wykazały innych uszkodzeń głowy. Kolano ma mocno stłuczone.

Wypadek miał miejsce podczas treningu w austriackim Stubai, a Innerhofer trafił do szpitala w Bolzano.

W tegorocznych mistrzostwach świata w Garmisch-Partenkirchen 26-letni Włoch wywalczył trzy medale: złoty w supergigancie, srebrny w superkombinacji oraz brązowy w zjeździe. W karierze dwukrotnie wygrał zawody Pucharu Świata.

Najbliższe zawody PŚ alpejczyków odbędą się 26-27 listopada w kanadyjskim Lake Louise. Zaplanowane na 12-13 listopada slalomy w fińskim Levi zostały odwołane z powodu braku śniegu i zbyt wysokich temperatur.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: kolana | Nie wiadomo | mistrz świata | narciarstwo alpejskie