Alguersuari: Chcę się uczyć

Kierowca Toro Rosso, Jaime Alguersuari, który zadebiutuje w zespole podczas Grand Prix Węgier ujawnił, że nikt z szefów nie obiecywał mu startów w przyszłym sezonie.

19-letni Hiszpan, który wkrótce stanie się najmłodszym w historii uczestnikiem wyścigu w Formule 1, zastąpi w teamie Sebastiena Bourdais, ze startów którego nie byli zadowoleni zarządzający Toro Rosso.

Reklama

Alguersuari stanie przed koniecznością debiutu nie mając na koncie niemal żadnego doświadczenia w startach na tym poziomie. Do tej pory brał tylko udział w testach aerodynamicznych. - W pierwszych trzech wyścigach nie oczekuję od niego wielkich wyników. Musi poznać specyfikę Formuły 1 i całą jej otoczkę - mówił kilka dni temu szef zespołu, Franz Tost.

W rozmowie z "El Mundo" sam kierowca przyznał, że nie rozmawiał jeszcze z nikim o startach także w przyszłym sezonie. - Myślę, że mamy na to jeszcze czas i przyjdzie odpowiedni moment, by poruszyć tę kwestię. Oczywiście liczę, że jestem pewną inwestycją na przyszłość, ale póki co nie poruszaliśmy tego tematu - stwierdził. - Jestem tu, żeby się uczyć i nie odczuwam żadnej presji. Mam świadomość, że pierwszy wyścig będzie bardzo trudny, ale wierzę w siebie. Będę obserwował wszystko bardzo uważnie - zakończył.

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kierowca | toro rosso | uczyć

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje