Adams chce wrócić do gry

"Nicki ma ponad dwa razy więcej punktów niż ja, ale w rzeczywistości nie jest aż tak daleko z przodu. Jeżeli zaliczę jeden dobry turniej, znów wrócę do gry" - powiedział Leigh Adams na łamach swojego serwisu internetowego.

Australijczyk chce w tym roku sięgnąć wreszcie po upragnione złoto w rywalizacji najlepszych na świecie żużlowców. Jednakże do tej pory nie zdołał uczynić nic, by zbliżyć się do sukcesu. Jego występy przypominają te z minionych lat, gdy najczęściej udział w turniejach kończył w półfinałach.

Reklama

W 2007 roku dzieje się tak samo. W Lonigo Adams zajął z dorobkiem 12 punktów 5 miejsce, a walkę o wielki finał przegrał z Gregiem Hancockiem i Jasonem Crumpem. We Wrocławiu był 6, a na jego koncie znalazło się 10 "oczek". Tym razem w wyścigu półfinałowym uległ Hansowi Andersenowi, Chrisowi Harrisowi i znów Gregowi Hancockowi.

W szwedzkiej Eskilstunie ma być jednak inaczej. Adams chce tam w końcu przełamać niemoc i, awansując do najważniejszego wyścigu zawodów, zacząć odrabiać straty do literującego w klasyfikacji Nickiego Pedersena.

"Sądzę, że Eskilstuna jest świetnym miejscem, by to właśnie uczynić. Na tym torze potrzebne są szybkie motocykle, a ja właśnie takimi w tym roku dysponuję" - zapowiada Australijczyk na łamach swojej strony.

"Kangur", który od lat znajduje się w światowej czołówce, jest pod wrażeniem dotychczasowych występów Nickiego Pedersena. Nie kryje jednak, że do końca rywalizacji jeszcze daleka droga i na razie nie ma co mówić o tym, kto zakończy ją największym sukcesem.

"Nicki zaliczył wymarzony początek sezonu. Jednakże jego mówienie o tym, że tytuł ma już w kieszeni, jest zwyczajnie głupie. Nie osiągnęliśmy nawet ćwiartki tegorocznej walki o złoto" - twierdzi Adams.

Czy w Szwecji którykolwiek z zawodników zdoła zatrzymać niewiarygodnie skutecznego Duńczyka? Czy będzie to właśnie Adams? Czy też Pedersen jeszcze bardziej zwiększy swoją przewagę? Odpowiedź na te pytania poznamy już jutrzejszego wieczora.

Konrad Chudziński

Dowiedz się więcej na temat: wroc

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama