Adamek: Mogę przewrócić nawet 250 funtów

Przygotowujący się do zaplanowanej na 6 lutego walki z Jasonem Estradą Tomasz Adamek (39-1, 27 KO) był ostatnio gościem audycji Brada Conney'a z 8countnews.com. Poniżej ciekawsze fragmenty wywiadu z polskim mistrzem przeprowadzonego w magazynie "The Ring".

O pojedynku z Gołotą: - Ta walka pokazała, że mogę wygrywać w wadze ciężkiej (...). To były wielkie emocje, ale bokser musi być do tego przyzwyczajony.

Reklama

O walce z Jasonem Estradą: - Cieszę się, że wychodzę do dobrego zawodnika, bo zapowiada się dobra walka. Czuję się jednak silniejszy i 6 lutego w Prudential Center pokażę, że Adamek dąży do walki o mistrzostwo świata (...). Estrada jest dość szybki jak na wagę ciężką, ale nie ma uderzenia. Lubi walkę w półdystansie, jednak ja nie walczę w półdystansie i będę boksował swoje.

O sile ciosu w wadze ciężkiej: - Mam więcej siły w wadze ciężkiej, czuję to na treningach. Pokazałem to w walce z Gołotą, że mogę przewrócić nawet 250 funtów.

O przyjmowaniu ciosów w wadze ciężkiej: - Uderzają mnie, ale i ja oddaję. To są cięższe ciosy, ale wolniejsze. Jestem szybszy i widzę te ciosy.

O szansach z braćmi Kliczko: - Wchodzę do ringu, by oszukać przeciwnika, nawet jeśli jest taki wielki jak Kliczko. Jeśli jesteś szybszy, możesz oszukać rywala, co pokazał na przykład Haye w walce z Wałujewem - mały z dużym może zwyciężać.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje