Acquafresca nie może odejść z Atalanty, choć kusi go Napoli

Napoli ciągle jest zainteresowane napastnikiem Atalanty Bergamo, Robertem Acquafrescą. Były klub Diego Maradony na pierwszym miejscu listy życzeń ma właśnie piłkarza polskiego pochodzenia, ale jego agent odrzuca możliwość transferu w zimowym okienku.

Acquafresca, który w minioną niedzielę zdobył pierwszego gola w barwach Atalanty był bliski przejścia do drużyny z Neapolu ubiegłego lata. Transfer nie doszedł jednak do skutku. Mimo tego prezes Napoli, Aurelio De Laurentiis ciągle jest zainteresowany pozyskaniem utalentowanego snajpera.

Reklama

- Robert nie może znaleźć sobie miejsca w Atalancie, ale nie może opuścić klubu do czerwca, ponieważ jest współwłasnością Genui i "Orobici". Przenosił się 3 razy i prawo mówi, że teraz nie może się nigdzie ruszyć - tłumaczył menedżer piłkarza, Pablo Fabri. - Rozmawiałem z prezesem Napoli. Powodem dla którego Acquafresca nie przeszedł do nich w lecie było to, że nie był gotowy na podjęcie wyzwania w wielkim klubie - powiedział Fabri.

Włoskie prawo mówi, że zawodnik nie może zmieniać klubu więcej niż 3 razy w sezonie. Acquafresca przeniósł się najpierw do Interu z Cagliari, potem podpisał kontrakt z Genuą, a następnie został wypożyczony do Atalanty. Aby przenieść się do innego klubu będzie musiał poczekać do końca obecnego sezonu.

Robert Acquafresca jest potencjalnym kandydatem do gry w reprezentacji Polski. Wcześniej polecał go Zbigniew Boniek, a obecnie możliwości gry w reprezentacji zawodnika, którego matką jest Polka nie odrzuca Franciszek Smuda.

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: napoli

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama