9 osób aresztowanych za ustawianie meczów

Dziewięć osób zostało aresztowanych w poniedziałek we Włoszech pod zarzutem ustawiania meczów i nielegalnych zakładów piłkarskich. Wśród zatrzymanych jest prezes trzecioligowego klubu Potenza - Giuseppe Postiglione, jego współpracownicy, działacze sportowi, a także osoba podejrzana o przynależność do mafii.

Zarzuty dotyczą jednego meczu drugiej ligi sezonu 2007-2008 oraz co najmniej sześciu meczów następnego sezonu oraz zakładów na wyniki, które - jak twierdzą śledczy - były z góry znane.

Reklama

Włoskie media podają, że w centrum zainteresowania prowadzących dochodzenie jest mecz Serie B Ravenna - Lecce, rozegrany w kwietniu 2008 roku i zakończony wynikiem 3:1. Na rezultat ten postawił prezes klubu Potenza, za co wygrał 86 tysięcy euro. Według dotychczasowych ustaleń prezes tego klubu regularnie zakładał się o wyniki spotkań, które już wcześniej znał.

"To bardzo złożone dochodzenie" - powiedział agencji Ansa komendant karabinierów w Potenzy podpułkownik Domenico Pagano. "Tu nie chodzi tylko o zakłady" - podkreślił nie ujawniając szczegółów.

Zwraca się uwagę na wątek powiązań działaczy sportowych z mafią, o czym ma świadczyć to, że wśród zatrzymanych jest przedstawiciel mafijnej rodziny z południa Włoch - "I Basilischi". Co więcej, właśnie z tego powodu dochodzenie koordynowała prokuratura do walki z mafią w Potenzy.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: areszt | dochodzenie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje