300 tysięcy kibiców chce zobaczyć mecz Borussii z Eintrachtem

Ponad 300 tysięcy kibiców zarejestrowało się na stronie Borussii Dortmund, by kupić bilet na ostatni mecz BVB przed własną publicznością w Bundeslidze. Spotkanie zaplanowane jest na 14 maja, a obecny lider rozgrywek zmierzy się z Eintrachtem Frankfurt.

Wolnych jest 21 tysięcy wejściówek, a każdy zainteresowany musi zarejestrować się na oficjalnej stronie klubu do 10 kwietnia. Po tym terminie bilety zostaną wylosowane pośród chętnych.

Reklama

Przed sezonem Borussia sprzedała 51.200 karnetów i spodziewa się, że na spotkanie z Eintrachtem na stadionie zasiądzie komplet widzów. Ekipa z Dortmundu, w której kadrze jest trzech Polaków - Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, po 28 kolejkach jest liderem rozgrywek. Do końca pozostało im sześć meczów, a nad Bayerem Leverkusen ma siedem punków przewagi.

Stadion Borussii Dortmund - Signal Iduna Park jest w stanie pomieścić 80 552 widzów, dzięki temu może poszcycić się mianem największego stadionu w Niemczech. Wystarczy powiedzieć, że sama południowa trybuna "Suedtribune" ma 25 tysięcy miejsc stojących. Obiekt znany wcześniej jako Westfalenstadion, od 2005 roku nosi nazwę Signal Iduna Park.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje