1. liga: ŁKS i Podbeskidzie wygrały w 14. kolejce

Prowadzący w tabeli piłkarskiej 1. ligi ŁKS oraz zajmujące drugie miejsce Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrały mecze w 14. kolejce spotkań. Łodzianie pokonali w Katowicach GKS 3-1, a Podbeskidzie Sandecję Nowy Sącz 1-0.

1. liga - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę!

Do przerwy, po golu Janusza Dziedzica w 13. minucie niespodziewanie prowadził GKS. W drugiej połowie ŁKS zagrał jednak znacznie lepiej. Lider potrzebował zaledwie dziewięciu minut, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Sygnał do ataku w 49. minucie dał Jakub Kosecki. Następnie z rzutów wolnych kolejno trafili Bartosz Romańczuk i Krzysztof Mączyński.

Podbeskidziu zwycięstwo zapewnił w 39. minucie Sylwester Patejuk. W tabeli piłkarze Roberta Kasperczyka mają o trzy punkty mniej od ŁKS.

Do sensacji doszło w Radzionkowie, gdzie miejscowy Ruch w derbowym meczu wygrał z niepokonanym dotąd Piastem Gliwice aż 3-0. Mimo porażki spadkowicz z ekstraklasy utrzymał trzecie miejsce, ale do lidera traci już osiem punktów.

Niespodziewanej porażki doznała także Flota Świnoujście, która, choć prowadziła po bramce Sławomir Mazurkiewicz w 40. minucie, przegrała w Niecieczy 1-2. Zwycięstwo gospodarzom zapewniły trafienia Bartłomieja Piszczka i Łukasza Cichosa.

W 14. kolejce padło 19 goli. Sędziowie pokazali 41 żółtych i dwie czerwone kartki. Na trybunach zasiadło ok. 16,5 tys. widzów.

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | wygraj | Bielsko Biała | Podbeskidzie Bielsko-Biała